فروش انواع مغز پسته کالک سبز

فروشنده مغز پسته کالک یا دوپوست شده سبز در کشور ما چه کسانی هستند؟ قیمت انواع مختلف این محصول در بازار های خرید و فروش صادراتی کشور چه مقدار است؟
فروشنده های مغز پسته سبز را بیشتر در چهار استان کشور می توان پیدا نمود:
-کرمان
-یزد
-خراسان
-قزوین
استان کرمان و شهر کرمان به عنوان متخصص ترین شهر در زمینه تولید انواع مغز پسته کالک بوده و توانسته است در بازار های صادراتی جایگاه بسیار خوبی را برای خود بدست آورد.
انواع مغز پسته کالک در کرمان بر اساس گرید بندی های مختلفی به بازار عرضه می شود که این گرید بندی ها اصولا به وسیله دستگاه های خاص و به روز دنیا انجام می گردد.
قزوین دومین تولید کننده مغز پسته دو پوست یا کالک سبز است، اما جالب است بدانید که قزوینی ها برای تولید خلال پسته این محصول را به صورت دو پوست شده تولید می کنند و پس از آن خلال پسته را تولید می نمایند.
و اما خراسان و یزد، اگر چه در اینجا به عنوان تولیدکننده مغز پسته معرفی شده اند، اما به نسبت کرمان و قزوین در این زمینه به صورت حرفه ای وارد نشده اند.

گرید بندی انواع مغز پسته کالک
گرید بندی مغز پسته کالک بر اساس میزان سبز بودن این مغز پسته انجام می شود که در پایین به آن اشاره کرده ایم:
-گرید S: این گرید دارای سبزترین رنگ بوده و در آن را مشاهده می کنید.
-گرید A: این گرید پسته دارای رنگ کم تری به نسبت نمونه بالایی بوده و در تصویر روی سایت قسمت بالایی عکس نمونه وسطی می باشد.
-گرید B: این نمونه مغز پسته اندکی دارای هاله های زردی بوده و در سومین نوع مغز پسته سبز را شامل می شود و در تصویر روی سایت قسمت بالای عکس سمت راست است.
-گرید C: این نمونه دارای رنک زردی تری به نسبت نمونه های بالایی است و به مراتب قیمت ارزان تری دارد، قسمت پایین عکس سمت چپ.
-گرید D: این نمونه دارای رنگ کاملا زردی بوده و صادرات آن نیز در کنار بقیه نمونه ها صورت می گیرد و در تصویر قسمت پایین و سمت راست می باشد.
-گرید های E و F: این دو گرید مغز پسته دارای کیفیت پایینی بوده و شکسته های نمونه های بالایی در حین تولید هستند و ارزان تریت قیمت را بین نمونه های بالا دارند.
قیمت گذاری مغز پسته سبز بر اساس همین گرید بندی صورت گرفته و از گرید سوپر تا نمونه های زرد قیمت گذاری می گردد.
قیمت گذاری این محصول در بازار صادراتی متفاوت بوده و در صورتی که مشتری یک پک کامل از تمامی این محصولات را بخواهد می توان عرضه محصول را با قیمت های بهتری انجام داد و در صورتی که قصد خرید گرید های خاصی را داشته باشد، قیمت گذاری کالا از فرمول های دیگر پیروی خواهد کرد.

اخبار مرتبط