نحوه تعیین کیفیت پسته

از اولین ملزمات خرید یک پسته مرغوب اطلاع داشتن از نحوه تعیین کیفیت آن است، مهمترین خصوصیاتی که نمودی برای کیفیت پسته برشمرده می شوند کدامند؟
پسته میوه گرانبهایی است که مصرف آن تنها به فصل برداشتش ختم نمی شود و فرآوری درست این میوه غنی را به خشکباری خوشمزه و مورد استفاده برای تمامی فصول سال تبدیل می گرداند ضمن اینکه می توان از مغز آن فرآورده های بسیار پر کاربردی را جهت استفاده در غذا و شیرینی جات به دست آورد.
حال خرید و فروش پسته نیز همچون دیگر موارد مربوط به تجارت نیازمند تخصص و اطلاعاتی ناب و حرفه ای است که در هنگام ضرورت باید از آنها در راستای کسب سود به صورت موفقیت آمیز استفاده نمود.
گفتنی است هر تاجری در نظر دارد بار خریداری شده از بهترین کیفیت برخوردار باشد به طوری که اگر در هر برهه ای مورد استفاده قرار گیرد بتواند رضایت خاطر را بر انگیزد.

انواع پسته از نظر کیفی

همه ما پسته را در ظواهر متنوع دیده و بدون اینکه حتی شناختی کوچک از آن داشته باشیم به مصرف رسانیده ایم، در صورتی که اندکی شناخت از پسته واقعا ضرورت دارد! این نیاز را بازرگانان پسته بیشتر احساس کرده و تلاش خود را کرده اند تا آگاهی خود را نسبت به تنوع رقم پسته و ویژگی هایی که دارند بالاتر ببرند با دانش در این زمینه مشخص می شود که پسته خوب و مرغوب از منظر کیفی در حالت ذاتی خود خندان شده و لب می گشاید در حالی که اگر اندکی نارس باشد پسته های دهان بسته ثمره اش خواهند بود این پسته ها (سربسته) برای تجارت به طریقی دیگر مورد استفاده هستند، آنها اغلب در صنایع پسته فرآوری و فرآورده های دیگری را در اختیار قرار می دهند که خوشبختانه بازار مناسبی برایش وجود دارد.
خاطرنشان می شود همواره در بار ارقام گوناگون پسته در زمان برداشت دو نوع پسته خندان و در بسته وجود دارد که پسته های خنده رو از لحاظ کیفیت مقدم بوده و به جهت ارزش گذاری تعیین انس می شوند.

تعیین اصولی کیفیت پسته

تعیین اصولی کیفیت پسته به طور کلی و مرسوم بر حسب پارامتر هایی تخصصی در حوزه آن صورت می گیرد، از جمله خصوصیاتی که نمودی بارز برای پسته باکیفیت می باشد و باید بدان توجه نمود می توان به چند مورد خاص زیر اشاره کرد:
رنگ پوست و مغز پسته

تازگی و مزه پسته

نسبت موجودی پسته ناخندان در بار برداشت شده پسته

میزان درشتی و اندازه که در قالب انس بیان می شود.

نحوه محاسبه انس پسته و روش آن برای پسته های خندان و همچنین دهان بسته و مغز چگونه است؟ آیا این تنها معیار برای سنجش مرغوبیت و بهای آن است؟
انس گیری یک معیار برای سنجش میزان بزرگی و مرغوبیت پسته است، اما باید توجه داشت که این تنها شرط برای مرغوبیت و همچنین تعیین میزان بهای آن نیست، زیرا مواردی دیگر همچون خصوصیات و ویژگی های خاص یک رقم مانند کشیدگی و همچنین زیبای ظاهر نیز در نرخ و قیمت پسته ها اثر گذار است.

نحوه محاسبه انس پسته خندان
برای اینکه انس پسته خندان را بدست بیاوریم به یک ترازو انس گیری احتیاج داریم و سپس مقدار 142 گرم از یک پسته را داخل آن ریخته و وزن می کنیم و سپس آن را با دسته های پنج تایی شمارش و تعداد این دسته ها نماینگر انس پسته خندان است، که بیسیک قیمت گذاری پسته خندان می باشد.

انس گیری پسته دهان بسته
برای پسته های دهان بسته نیز انس گیری وجود دارد، اما با کمی تفاوت، در ابتدا پسته دهان بسته را مطابق روش خندان انس گرفته و سپس مقدار 100 گرم از آن را جدا و مغز درون آن را بیرون آورده و دوباره مغز را وزن گیری می کنیم، عدد نشان داده نماینگر کیفیت پسته دهان بسته است، به طور مثال انس 142 گرم یک پسته دهان بسته می شود، 28 تا 30 دانه و مغز آن در 100 گرم 50 گرم مغز را نشان می دهد، که به آن پسته دهان بسته انس 28-30 گفته با 50 گرم مغز.

اخبار مرتبط